Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama İçin Nasıl Hazırlanmalıdır ?
Eğer yüzeye epoksi zemin kaplama uygulamak istiyorsanız, bu epoksi reçine, dayanıklı beton ile zemin kapsayacak şekilde kesinlikle gereklidir, sağlam bir temeli olmalıdır. Epoksi yüzeyin altında ise, epoksi boya zayıfsa kısa ömürlü olur. bu nedenle epoksi zemin kaplama yapılan yer kuvvetli değilse zayıf bölgeyi güçlendirmek için kesinlikle çalışma yapmak gereklidir.

Seramik yüzeylere epoksi zemin kaplama uygulanır mı ?
Evet, seramik yüzeyler epoksi zemin kaplama ile kaplanabilir. Fakat çanak çömlek yükselmezse çöker, önce onarılmaları gerekir. Ancak o zaman seramik yüzeyi kaplayabiliriz.

EPOKSİK KAPLAMAYA NEDEN YAPILMASI GEREKİR?

Epoksi zemin kaplama sistemleri, şirket bazında danışmanlık, üretim ve epoksi uygulamalarında kullanılır. Ağır endüstriyel akışların yoğun olduğu endüstriyel zemin kaplamaları için epoksi döşeme sistemleri önerilir.

Alkali ortam karşı çok dayanıklı olan, asitler, hayvansal ve mineral yağlar, şarap, tuzlu su, atık su, bir yağ, benzin, jet yakıtı, alkol vb. D. ve birçok kimyasal gücü bilinen kimyasallar (poliüretan, seyreltik metil metakrilat, vb.), Bu direnci gösterir.

Yeni teknoloji epoksi kaplamalar artık daha hızlı kür ile yapılabilir gibi, onlar kullanım sırasında oluşabilecek minimum üretim kayıpları azaltır zaten üretiliyor bitkiler, bekleme süresini azaltmak.

Epoksi zemin kaplama aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır ve kullanımlarını engelleyen antistatik özelliklere sahiptirler. Toz üretiminin doğal özelliklerinden dolayı zor olduğu ortamlarda kullanılmalıdırlar.

Epoksi zemin kaplama diğer bir özelliği de elektrik yalıtımı olması, mukavemetinin yüksek elektrik gücü ile mükemmel olmasıdır. İletkenliğin gerekli olduğu iletken kaplamalar kullanıldığında yapısında farklı epoksi kaplamalar kullanılır.

Epoksi sistemler zariftir. Tek parça halinde kesintisiz olarak kaplanabilirler. Bu özellikler kaplamaya hijyenik bir nitelik kazandırır. Yüzeyin parlak ve pürüzsüz olduğu antibakteriyel ortamlar için idealdir.

Epoksi zemin kaplama çevre standartlarına göre su geçirmez özellikleri vardır. ISO 14001 çevresel standardı çerçevesinde kaliteli bir malzemedir.

Bize whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.