Gergi Tavan Özellikleri

Gergi tavan (diğer adıyla germe ve gerilmiş Tavan), iki bileşenden oluşan çok hafif (m2 ye 200 gr ağırlık) her forma girebilen rengarenk ve modern bir asma tavan sistemidir. Bir çevre profili ve bir ışık Polivinil Klorür (PVC) membran parça içine uzanır .Yuvarlak Ditdörtgen kare kavisli dalgalı vs. olmak üzere her şekilde yapılabilir ve her şekle girer. Hafiftir ve pratiktir. Hijyendir temizlenebilir, toz zerrelerini tutmaz , yalıtkandır hava geçirmez, yanmazlık belgesi vardır, sağlamdır ve esnektir, hızlıdır bir kaç saat içinde çevreyi kirletmeden monte edilir. Diğer tavan sistemleri gibi her yıl boya bakım gerektirmez. Gergi – Germe Tavan sistemleri sadece tavanda değil , dekoratif bir şekilde duvarlardada uygulanabilir. Sonuç olarak, gergi tavan sistemleri, şekil, renk ve ışık açısından büyük bir özgürlük sunar.

Gergi tavanlar dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinmektedir. Eski zamanlarda sadece zengin olanların kullandığı gergi tavanlar günümüzde çok sayıda evin tavanında yer edindi. Gergi tavanlar günümüzde membran ve PVC ile birlikte uygulanıyor ve isteğe göre resim ile süslenebiliyor. Artık teknolojinin gelişmesiyle üretilen gergi tavanların hem esnek bir yapıya sahip olması hem de şık görünmesi en çok tercih edilen dekoratif aksesuarlardan biri olmasını sağlamıştır. Gertav Gergi Tavan olarak uygulamasını yaptığımız gergi tavanlarda düz ve geometrik desenler kullanarak evlerin şıklığına şıklık katıyoruz.  Firmamızda gergi tavan fiyatlarının uygunluğu da çok tercih edilmemizi sağlıyor. İstediğiniz deseni uygulayarak evinize montaj yaptığımız gergi tavanlar için aradığınız her şeyi Gertav Gergi Tavan firmamızda bulabilirsiniz. 

Türkiyedeki en uygun fiyat garantisi vermemizin yanında fiyatlar proje bazlı hesaplandığından ve metre kareye göre farklılıklar gösterdiğinden telefon yada e-mail yolu ile bilgi alınmalıdır.

SİPARİŞ ONAY TARİHİ İTİBARİ İLE EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE BAŞLANILIR VE ÇOK KISA BİR SÜRE İÇİNDE SONLANDIRILIR.

– Güvenilir, uzun süre dayanıklı
- M1 ve B1 yangın sertifikalarına sahip
- Gergi tavan tavanın çarpmalarına dayanıklı, darbeleri absorbe edebiliyor
- Gergi tavan neme dayanıklı
- Gergi tavan tüm destek yapılara uyarlanabilir (beton, tuğla, alçı, lambri, ahşap avb için)
- Oda sıcaklığında kurulur
- Montaj yüksekliği ayarlanabilir
- Kalınlık 10 mm ile sınırlı
- Gergi tavanda ağırlık 300 gr/m2 ile sınırlı
- Dekoratif kornişler arasına kurulum imkanı

Transparan ürünler max. 270 cm genişliğinde, lake saten ürünler de max.160 240 cm genişliğinde eksiz olarak uygulanabilir.Membranın kalınlığı mat, lake, saten ve transparan desenler de 0,18mm-0,20mm arasındadır.

Isı ölçü stabilitesi, -15°C / +60 °C arasındadır.
Su buharı geçirgenliği: 65% HR .028 gr/m² mmg
65 HG = .045 gr/m² mmhg
Isı geçirgenliği: 0.2 watt/m²
Isı “K” katsayısı: K= 0.790 ; 2,5 cm hava + 30mm taş yünü izolasyonu ile
​Dekoratiftir, lake, saten, mat ve metalik dokularıyla sonsuz tasarım olanağı sunar.İstenilen forma girer,tonoz,kubbe v.b.

Hafif ve pratiktir.200 gr/m2. İhtiyaca göre sökülüp tekrar monte edilebilir.
Hijyendir, temizlenebilir.
Antistatiktir,toz zerrelerini tutmaz.
Yalıtkandır. Hava geçirmez, izolasyonu en üst seviyede sağlar.Neme dayanıklılığı sayesinde sızmayı ve yoğunlaşmayı önler.
Gergi tavan Boya Bakım gerektirmez, dayanıklıdır.
Gergi tavan sudan ve nemden asla etkilenmez.
Gergi tavan sağlamdır. Esnek yapısıyla darbelere karşı dayanıklıdır.
Hızlıdır. Bir kaç saat içinde çevreyi kirletmeden monte edilir.
% 100 Akustiktir.0 geri dönüşümlüdür, çevre dostudur.
X ışınlarından ve clorine,formalin,ether trichlorethlene gazlarından etkilenmez.
Gergi tavan sıva altı ve sıva üstü armatürlerin yanı sıra dedektör,sprinkler,güvenlik kamerası v.b.elemanların montajına uyumludur.
Gergi tavan yangında alev almaz, Avrupa’daki en üst seviyede alev almazlık belgesi olan B1 (M1),S1 ve D0 sertifikalarına sahiptir.

Bize whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.